Strieborní chlapci

Dátum: 3.5.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Naši chlapci sa zúčastnili Krajského kola v 3x3 basketbale, ktoré sa organizovalo v Košiciach. Bolo prihlásených až 9 družstiev, čo viedlo k rozdeleniu škôl do 3 skupín. Naša škola bola v skupine B spolu so základnými školami z Trebišova a Moldavy. Oba zápasy si chlapci jednoznačne poradili so súpermi a nedali im žiadnu šancu pomýšľať nad výhrou. Po odohratí všetkých zápasov v skupine, víťazi vytvorili novú skupinu o umiestnenie (1.-3.miesto), kde sa odohrali zápasy každý s každým. Nám vyšiel nešťastne žreb a tak sme hrali hneď po sebe 2 náročné zápasy. Prvý zápas sme bez problémov zvládli a tak nás čakal rozhodujúci zápas o postup. Tam našim chlapcom už dochádzali sily a chýbalo nám trošku pomyselného šťastíčka, aby sme zápas dotiahli do šťastného konca. Avšak chlapci si z krajského kola odnášajú krásne 2.miesto, za čo im patrí veľká pochvala a gratulácia. Počas celého dňa nás podporoval a pomáhal koučovať aj náš bývalý žiak Martin Stoličný.

Našu školu reprezentovali:

Mathias Rafael Petruška z 9.A,