ŠKOLSKÝ MAJSTER SR

Dátum: 14.6.2022 Autor: ZŠ Lipová 13

Po úspešnom zvládnutí  okresného a krajského kola v minibasketbale  a súťaží basketbalových zručností žiakov a žiačok z 5.A a 5.B triedy sme postúpili na celoslovenské majstrovstvá do Superfinále 2022, ktoré sa konalo v Šamoríne. V štvrťfinále nás čakal súper z Prešovského kraja , ktorého sme bez problémov zdolali. Zabezpečilo nám to  postup do semifinále, kde si žiaci zmerali sily s družstvom z Ivanky pri Dunaji. Žiaci našej školy si vybojovali plný počet bodov, a tým sa nám otvorila brána do finále.  Vo finále sme sa stretli so Základnou školou z Považskej Bystrice. Naši žiaci predviedli v súťaži basketbalových zručností  krásne výkony, ktoré nám jednoznačne zabezpečili  titul Majstra Slovenska. Finálový zápas sme si tak mohli naplno užívať a tešiť sa z víťazstva.

Družstvo tvorili : Matej Medvec, Adam Čurilla, Ondrej Mačutek, Filip Gonda, Tomáš Gonda, Maxim Šišov, Jakub Bukšár, Igor Pokuta, Miriam Bocsiková, Alexandra Brejčáková, Juliana Jasečková, Melanie Prokeinová

Srdečne blahoželáme