Aktivity s predškolákmi pokračujú

Dátum: 1.3.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Keď hodina matematiky a anglického jazyka je zábavou!

Naše kroky zavítali tentokrát za kamarátmi do materskej školy v Danišovciach. Strávili sme spolu príjemné a zábavné predpoludnie. Šikovné a bystré hlavičky sa pohrali s číslami, geometrickými tvarmi a na záver sme sa naučili nové tance. Ďakujeme za príležitosť navštíviť škôlkarov a za pomoc a ochotu milých pani učiteliek.

Preškoláci  z MŠ Brantia venovali dnešné dopoludnie angličtine v ZŠ Lipová 13. Po vzájomnom predstavení sa, zaspievali si pesničku o častiach nášho tela, zahrali hru "Mucholapky" pri ktorej si zopakovali čísla 1-10, skákali na švihadle, usporiadali číselný rad, hrali bowling, kde počítali zhodené kolky, opakovali matematické príklady hádzaním kocky , kde hodené cifry spočítali. Samozrejme najviac bolo počuť predškolákov, keď hádzali, tlieskali a chytali vlastnoručne vyrobené loptičky. Farby si precvičili na geometrických tvaroch, či hádzaní loptičiek do správnych krabíc.Čas strávený v škole bol pre nich zábava, smiech, radosť a zároveň učenie sa.