Imatrikulácia prváčikov "LIPÁČIKOV"

Dátum: 27.11.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Milou tradíciou v našej základnej škole je, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj deň - prijímanie do rodiny „lipáčikov“ našimi staršími spolužiakmi – IMATRIKULÁCIA.

Stretli sme sa dňa 23.11.2023 v školskej jedálni. Pozvanie prijali rodičia, starí rodičia, priatelia , vedenie školy. Aby boli prváci pasovaní za ozajstných  žiakov našej školy v pestrom programe plnili zábavné úlohy. Na ich plnenie dozerali nielen všetci prítomní, ale aj rozprávkové postavičky – včielka Maja a jej kamarát Vilko. Prváci preukázali svoje zručnosti, zložili slávnostný sľub a následne boli p. riaditeľom pasovaní za „lipáčikov“ našej školy.

Slávnosť ukončili zaspievaním hymny prvákov.

Po spoločnom občerstvení si domov odnášali šťastné úsmevy , krásne darčeky – úliky s dekrétom, sladkú medailu , ktoré im budú pripomínať ich veľký deň.

Nech sa im v našej škole aj naďalej darí!