Bronzoví chlapci aj dievčatá

Dátum: 15.12.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Dnes sa naše dievčatá aj chlapci zúčastnili ďalšej súťaže v rámci mestskej športovej olympiády - minibasketbalu. Naše deti sa stretli v skupine so ZŠ Ing. O. Kožucha, ZŠ Levočská a ZŠ nad Medzou.
Prvé zápasy s Levočskou a nad Medzou sme vyhrali s prehľadom, kde si všetci žiaci z chuti zahrali. Posledný zápas chlapcov aj dievčat nás čakal proti súperovi z Ing. Kožucha, ktorý bol náročný a nakoniec však v náš neprospech. To nás posunulo do bojov o 3.miesto.
Aj chlapci aj dievčatá sa stretli v boji o bronz so školou Nejedlého. Prvý zápas hrali naši chlapci, počas ktorého celý čas viedli. Avšak súper stále hrýzol, ale tentokrát si chlapci náskok postrážili a právom vyhrali. Po nich hneď nasledoval zápas dievčat. Už od začiatku dievčatá jasne dominovali, avšak ku koncu sa uspokojili s náskokom a to práve súper využil a dotiahol sa na rozdiel 1 bodu. Našťastie dievčatá opäť zabrali a zápas úspešne zvládli. A tak sa spoločne z krásneho 3.miesta mohli tešiť aj chlapci aj dievčatá.
Našu školu reprezentovali: Nela Farkaš, Martin Valko, Matias Forgáč a Samuel Pitoňák všetci z 3.B, Peter Horváth zo 4.A, Eliška Podvojská a Tatiana Mária Žilavá zo 4.B, Ema Ružbacká, Adriana Novotná a Alex Horváth zo 4.C.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v športe !!