Modernizácia Lipky

Dátum: 18.12.2023 Autor: ZŠ Lipová 13

Milí rodičia a priatelia školy,

radi by sme vás informovali  o našich plánoch a snahe obnoviť našu Lipku. Vedenie školy sa zapojilo do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v snahe realizovať modernizáciu našej základnej školy.  Snahou je vytvoriť deťom moderné a inšpiratívne prostredie na učenie a kolegom moderné pracovisko hodné 21. storočia.

Vyčlenenie finančných prostriedkov na spolufinancovanie projektu v pondelok  (4.12.) schválili na mimoriadnom zastupiteľstve mestskí poslanci. V predloženom materiáli sa uvádza, že zámerom je modernizácia učebne fyziky a chémie, vybudovanie otvorených učební, multimediálnej učebne, materiálno-technické vybavenie týchto priestorov,  debarierizácie vstupov do školy, sociálnych zariadení a v pláne je aj kompletná rekonštrukcia veľkej telocvične a vybudovanie nového workoutového ihriska.

Na mestskom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili spolufinancovanie mesta na úrovni 40 292 eur, celkové oprávnené náklady na modernizáciu sú vo výške 503 660 eur.

Príprava projektu bola náročná a stalo  nás veľa úsilia splniť všetky požiadavky a náležitosti .Veríme, že náš projekt bude úspešný, vybraný a následne zrealizovaný.

Držíme si prsty!

Vedenie školy začiatkom roka 2024 bude intenzívne pracovať  na novej projektovej dokumentácii  na zateplenie našej školy.  O našich snahách a zámeroch vedúcich k vylepšeniu našej Lipky vás budeme priebežne informovať.

TV REDUTA – z mestské zastupiteľstva: Mestské zastupiteľstvo – SNV.sk – TV Reduta