Modernizácia Lipky

Dátum: 5.3.2024 Autor: ZŠ Lipová 13

Pokračujeme v modernizácii Lipky a tentokrát sme sa zamerali na dokončenie učebne informatiky. V minulosti sme za pomoci Nadácie SPP zakúpili 10 kompletných počítačových zostáv zodpovedajúcim požiadavkám modernej doby. V nasledujúcom roku sme z vlastných zdrojov a za pomoci občianskeho združenia zakúpili ďalšie PC zostavy a tento rok sa nám podarilo skompletizovať učebňu. V súčasnosti máme učebňu vybavenú 25 PC zostavami a plánujeme pokračovať v modernizácii ďalšej učebne.

Staráme sa nielen o hardvérové vybavenie, ale aj o softvérové vybavenie počítačov. Dnes majú tieto počítače nainštalovaný Microsoft Office 365 A3 verziu, čo je to najlepšie vo svete Microsoft Office, počítače sú chránené ESETOM -  čo bolo dosiahnuté tiež cez projekt. Zabezpečili sme prístup k  moderným webovým portálom pre pedagógov. Tento rok sme vyučujúcim umožnili prístup na webový portál: akademia.edulab.sk, kde majú učitelia možnosť vzdelávať sa prostredníctvom online kurzov (Čítanie s porozumením, Prevencia šikanovania, Kritické myslenie, ...). Pre učiteľov 1. stupňa prístup na portál: KOZMIX, kde majú prístup k tisíckam digitálnych vzdelávacích materiálov, videí a interaktívnych cvičení a obdobne aj pre vyučujúcich 2. stupňa sme zabezpečili prístup na portál: FENOMÉNY SVETA.

V mesiaci február prebehlo aj zaškolenie učiteľov ohľadne registrácie a práce s portálom: mozaBook. Ide o interaktívny vzdelávací prezentačný softvér pre učiteľov, kde sa nachádza množstvo 3D videí k vysvetleniu rôznych fyzikálnych, chemických a biologických zákonitosti, taktiež aj množstvo zaujímavých videí o histórii, hudbe, umení, technike, ... .Lekcie sú doplnené hrami, testami.

V našej snahe o modernizáciu Lipku po každej stránke budeme pokračovať a veríme, že vzdelávanie bude pre žiakov naďalej kvalitné, pútavé a bude zodpovedať požiadavkám 21. storočia.